Vali Yardımcımız/ İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Sayın Mehmet Nebi KAYA, ilçemizde bir takım gezi ve incelemelerde bulundu.
İncelemeler sırasında Genel Sekreterimize, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım YAKUT, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Feridun YAYA, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak CANER, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü İsmail TAŞTAN ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Tayyip YASAK eşlik etti.
İlk olarak Kaymakamlığımıza ziyarette bulunan Vali Yardımcımız/Genel Sekreterimiz; Kaymakamımız Süleyman BAKAN, İl Genel Meclis Üyeleri Nazif ARAR ve Ziyaeddin MAT, Yazı İşleri Müdürü/KHGB Müdürü Ali DÜLGER ve İlçe Özel İdare Müdürü Necati DOĞAN ile bir araya gelerek, ilçemizde devam eden çalışmalar üzerine bir süre görüşme gerçekleştirildi.
Daha sonra İlçe Özel İdare Bakım Evi’ne ziyarette bulunan Genel Sekreterimiz ve Kaymakamımız, sahada çalışan personellerimiz ile bir araya geldi. Personellerimize hitaben konuşan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya, Sivas il genelinde yürütülen bütün hizmetlerde personellerimizin büyük emeği olduğunu ifade ederek, “Bizler personellerimizden aldığımız güçle, verilen sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Sivas İl Özel İdaresi çatısı altında çalışan herkesin çok şanslı olduğunu ve kutsal bir çalışma yürüttüğünü düşünüyorum. Bizler vazifemizi yerine getirirken, dertlere de derman oluyoruz. Vatandaşlarımızın gönlünde yer ediniyoruz. Bugüne kadar yürüttüğünüz çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaymakamımız Süleyman BAKAN ise, Genel Sekreterimizin ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Personellerimiz 
yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Sivas İl Özel İdaresinin desteğiyle güzel bir kış dönemi geçirdik. Baharın gelmesiyle birlikte de çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.” dedi.

Ardından ilçemizde yapılacak olan Hükümet Konağının yerinde incelemelerde bulunan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya ve Kaymakamımız, daha sonra Çağlar Göleti mevkiinde çalışmaların devam ettiği Kurt Boğazı Mesire Alanı’na geçerek, son durumu yerinde inceledi.Son olarak Sivas İl Özel İdaresi tarafından ihale edilen ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapı denetimi yapılan ‘Yıldızeli İlçesi Kız İmam Hatip Lisesi ve 100 Kişilik Yurt Yapım İşi’ni inceleyen heyet, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.